 <a id="main-content" tabindex="-1"></a> #  Meeting-tilaisuudet ja videoluennot 

 Meeting-tilaisuudet ovat terveydenhuollon ammattilaisille tai erikoistuville suunnattuja luentosarjoja ja kokouksia. 

  ![Meeting-tilaisuudet ja videoluennot](/sites/default/files/styles/main_content_small/public/2020-09/HUS_Meeting.jpg?itok=BoxgG7yp) 

 

 Ne on tarkoitettu kaikille tutkimusten aihepiireistä kiinnostuneille terveydenhuollon ammattilaisille. Meetingien tavoitteena on edistää kliinisten hoitokäytäntöjen, opetuksen ja johtamisen tutkimusnäyttöön perustuvaa kehittämistä.

Luennot on toistaiseksi tarkoitettu ainoastaan terveydenhuollon ammattilaisten käyttöön ja luennon järjestäjän kanssa sovittujen vastaanottajatahojen katsottaviksi.

Luennot järjestetään pääasiassa Teamsilla.

 



 

##   Teknisen yhteyshenkilön tehtävät    

---

 [  Teknisen yhteyshenkilön tehtävät(pdf 144.32 KB) ﻿ (Avautuu uuteen ikkunaan. Linkki vie toiselle verkkosivulle.) ](https://www.hus.fi/sites/default/files/2020-09/teknisen%20yhteyshenkil%C3%B6n%20teht%C3%A4v%C3%A4t.pdf) 

 



##   Palvelun hinta    

---

Luennon seuraamisesta veloitetaan HUSin ulkopuolisilta 50 € / luento. Luentosarjan hinta on luentojen määrä x 50 €.

 



 



 



 



  

 

 ##  Lue lisää aiheesta 

###  [ Täydennyskoulutus ](/ammattilaiselle/ammattilaisten-koulutukset/taydennyskoulutus) 

Tuotamme osaamista vahvistavia monialaisia terveydenhuollon ja erikoissairaanhoidon täydennyskoulutuksia yhdessä maan parhaiden asiantuntijoiden kanssa.

 

 

  Ammattilaiselle 

 

 

 

 

 

 

 Päivitetty: 09.08.2022

   Tulosta tämä sivu